Maszyny

Wybierz kategorię

Wibratory kołowe

Urządzenia kołowe - wibratory kołowe do obróbki wibrościernej, to maszyny które umożliwiają automatyzację procesów obróbki powierzchni detali. W każdej firmie, gdzie regularnie produkowane są detale o stałych parametrach, w stałych grupach gabarytowych lub materiałowych - zastosowanie wibratorów kołowych usprawni i odciąży manualne procesy obróbki.
Zapytaj o ten produkt

Wibratory kołowe (bęben do gratowania, gratownica wibracyjna) są niezwykle elastycznymi i wszechstronnymi urządzeniami do procesów wykańczania powierzchni. Maszyny te mogą być skonfigurowane do obsługi przez operatora lub całkowicie zautomatyzowane przy wykorzystaniu systemów operujących detalami.


Wykańczanie powierzchni z wykorzystaniem wibrator kołowy, wibrator maszyna odbywa się w czaszy roboczej umieszczonej na sprężynach. Energia wibracyjna jest wytwarzana przez specjalny niewyważony silnik wibracyjny zamontowany na środku czaszy. Wibracja tworzy ruch spiralno-obrotowy wsadu — mieszanki kształtek ceramicznych lub tworzywowych oraz obrabianych części. Ciągłe dostarczanie wody i płynu wspomagającego obróbkę poprzez pompę wspomaga proces wykańczania powierzchni. 


W celu ułatwienia procesu wyciągania detali wibrator maszyna musi być wyposażone w zintegrowaną klapę separacyjną oraz ekran separacyjny. Dzięki temu, po zakończeniu obróbki kształtki zostają w urządzeniu, a detale wyciągane są na powierzchnie, aby następnie przemieściły się do urządzenia suszącego. 


Zastosowanie wibrator maszyna w formie urządzenia kołowego obejmuję między innymi takie procesy jak: gratowanie, szlifowanie, załamywanie i zaokrąglanie krawędzi, zaoblanie krawędzi, czyszczenie i regeneracja powierzchni np.: regeneracja alternatorów czy regeneracja rozruszników, odtłuszczanie i odolejanie powierzchni, wybłyszczanie i polerowaniepasywacja.


Obróbka przy pomocy wibratorów kołowych jest komplementarnym procesem dla niemal wszystkich procesów produkcyjnych z wykorzystaniem takich materiałów jak: metal, tworzywa sztuczne, guma, drewno, szkło, ceramika i kamienie. 


Skontaktuj się z nami, a pomożemy dobrać odpowiednie urządzenie dopasowane do wymagań produkcyjnych.

Zobacz więcej

Zadzwoń Wyślij e-mail trasa dojazdu