Środki technologiczne

Środki technologiczne

 

W ofercie firmy L.M. ZALEWSKI znajdziecie Państwo materiały eksploatacyjne do procesów obróbki powierzchniowej. Wyselekcjonowane środki najwyższej jakości od zaufanych dostawców z wieloletnim doświadczeniem i stabilną pozycją w branży.

 

Bardzo ważnym aspektem, w prawidłowym i przewidywalnym funkcjonowaniu procesów produkcyjnych, oprócz jakościowych urządzeń, są jakościowe środki technologiczne wykorzystywane w obróbce detali. Z poprawnie opracowanym procesem technologicznym i przy zastosowaniu najlepszych materiałów, możemy mieć pewność powtarzalności wyników.

 

Wysoka jakość jest kluczem do stabilnego i zrównoważonego procesu produkcyjnego. Środki technologiczne i media do procesów obróbki wibrościernej, szlifowania i polerowania manualnego i automatycznego oraz obróbki strumieniowo-ściernej: śrutowania, piaskowania, szkiełkowania.

 

Nie eksperymentujemy na naszych klientach. Działamy zgodnie z ideą naszych najlepszych praktyk, wykorzystując przy tym zarówno wiedzę jak i „know-how” naszych wieloletnich, zaufanych dostawców. Nie szukamy nowych partnerów w Chinach, korzystamy tylko ze sprawdzonych źródeł produkcji. Dzięki temu jesteśmy w stanie zagwarantować Państwu pewność realizacji procesów produkcyjnych.

 

Najlepsze narzędzia do pracy, materiały eksploatacyjne i środki technologiczne to paliwo napędzające Twoją firmę.

 

Obróbka strumieniowo ścierna, obróbka strumieniowa, obróbka ścierna zwana potocznie piaskowaniem, szkiełkowaniem czy śrutowaniem (śrutowanie stali nierdzewnej) jest rodzajem obróbka powierzchniowa metali. Odbywa się przy pomocy materiału ściernego w strumieniu sprężonego powietrza. W obróbka ścierna, obróbka strumieniowa, obróbka strumieniowo ścierna stosuje się ścierniwa, które przy uderzaniu tworzą profil powierzchni. W zależności od tego czy obróbka ścierna odbywa się na mokro, czy na sucho pył wytwarzany podczas pęknięcia i rozpadu ścierniwa przy uderzeniu osadza się na materiałach suchych lub jest odosabniany w kropelkach wody. Dobór ścierniwa określa rodzaj powierzchni, która ma być poddana renowacji.

Do piaskowania stosuje się ścierniwa niemetaliczne, podczas szkiełkowania wykorzystywany jest szklany granulat, zaś śrutowanie stali nierdzewnej związane jest z użyciem drobinek stali. Do śrutowanie stali nierdzewnej można zamiennie stosować mikrokulki szklane.

Obróbka powierzchniowa metali z wykorzystaniem obróbka strumieniowa jest metodą pozwalającą oczyścić elementy równej wielkości z pozostałości farb, lakierów, korozji. Płaszczyzna detalu jest wyrównana i jednocześnie szorstka, co sprzyja dalszym czynnościom obróbczym. Obróbka strumieniowo ścierna jest procesem wydajnym i nie wymaga ponoszenia dużych nakładów finansowych.

 

Jeżeli zależy Ci na środkach technologicznych z najwyższej półki oraz na tym, aby zachować powtarzalność obróbka powierzchniowa metali – to dobrze trafiłeś. Odezwij się, a nasi pracownicy dołożą wszelkich starań, aby dobrać materiały dopasowane do Twojej produkcji.

Zadzwoń Wyślij e-mail trasa dojazdu