Maszyny

Wybierz kategorię

Urządzenia do odciągania pyłów, wiórów, opiłków, filtry mokre, filtry wodne do oczyszczania powietrza po szlifowaniu

Jeżeli w Twojej firmie regularnie występują procesy szlifierskie i zależy Ci na bezpieczeństwie operatorów maszyn oraz komforcie pracy, warto zastanowić się nad systemem filtracji powietrza. Jeżeli nie wiesz jakie cyklon urządzenie będzie najlepsze do Twojego procesu, zadzwoń do nas i opowiedz nam jakie masz oczekiwania. Nasi pracownicy chętnie pomogą w doborze systemu filtracji powietrza dopasowanego do Twoich wymagań, tak aby proces był jak najbardziej wydajny. Oferujemy najlepsze urządzenia odpylające cyklony.
Zapytaj o ten produkt

Urządzenie do odciągania wiórów, opiłków, pyłów w procesie obróbki szlifierskiej

 

W procesach obróbki metali i tworzyw - szlifowanie i polerowanie, przy wykorzystaniu różnych typów urządzeń, bardzo często wytwarzana jest duża ilość odpadów. Najczęstszym produktem ubocznym są iskry, opiłki i wióry, które niefiltrowane i separowane w odpowiedni sposób, mogą stanowić zagrożenie zarówno dla operatorów maszyn, jak i wszystkich osób postronnych znajdujących się w pobliżu procesu. W celu zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu pracy należy zastosować przemysłowy filtr powietrza — cyklon urządzenie, cyklon odpylający, odpylacz cyklonowy, odciąg pyłów szlifierskich, urządzenia odpylające cyklony, odpylacze przemysłowe do filtrowania powietrza.
 

 

Odciągi do pyłów, wiórów i opiłków (przemysłowy filtr powietrza) mogą występować w formie stacjonarnej (stacjonarny system odsysania pyłu), kiedy stanowisko obróbki powierzchni pozostaję zawsze to samo. W momencie, kiedy odciąg pyłów szlifierskich, odpylacz cyklonowy powinien być zastosowany w różnych miejscach na hali produkcyjnej, warto zastanowić się nad separator mobilny do opiłków, mobilny filtr powietrza.

 

Obowiązkowe wyposażenie stanowiska - filtrowanie pyłów i wiórów - urządzenia odpylające, cyklon odpylanie

W celu uniknięcia zanieczyszczeń wyprodukowanych w trakcie obróbki metali i tworzyw każdy zakład pracy posiadający maszyny do szlifowania i polerowania powinien być wyposażony w przemysłowy filtr powietrza — cyklon odpylający, cyklon urządzenie do opiłków i filtrowania pyłów i wiórów.

 

W ofercie duńskiej firmy Scantool znajdują się urządzenia filtrujące (cyklon odpylający) opiłki z procesów szlifowania i polerowania. Maszyny stacjonarne takie jak odciąg pyłów szlifierskich, odpylacz cyklonowy Scantool 100S oraz 100SX posiadają bardzo dobre parametry odsysania i ekstrakcji opiłków.

 

W ofercie niemieckiej firmy IMM Maschinenbau znajdują się urządzenia odpylające cyklony zarówno stacjonarne jak i mobilne, które umożliwiają filtrowanie opiłków z procesów obróbki stali zwykłej, stali nierdzewnej oraz aluminium i innych metali kolorowych.

 

W ofercie włoskiej firmy Gecam znajdują się filtr mokry do aluminium i filtr suchy (separator suchy). Odciąg wiórów aluminium (filtr do aluminium) został zaprojektowany w celu zapewnienia bezpiecznego i silnego zasysania suchego pyłu z procesów szlifowania materiałów wybuchowych. Ekstrakcja pyłów przy użyciu cyklon odpylanie, wyprodukowanych przy procesach obróbki aluminium jest istotna, ze względu na bardzo silną wybuchowość tego materiału. Filtr mokry stosować można również do pracy ze stalą nierdzewną i stalą czarną. Główną z zalet przemysłowych filtrów powietrza — filtr suchy, jest niewielki rozmiar systemu względem dużej wydajności filtracji. Ponadto, filtr suchy wymaga dużo niższego ciśnienia niż tradycyjne filtry workowe z uwagi na pracę z niską prędkością filtracji. 

 

Zakłady pracy zobowiązane są do stosowania się do Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 8 lipca 2010 r. „w sprawie minimalnych wymagań, dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy, związanych z możliwością wystąpienia w miejscu pracy atmosfery wybuchowej” (Dz. U. 2010 nr 138 poz. 931).

 

Podział stref dla gazów, par i cieczy określany jest Strefa 0, Strefa 1 lub Strefa 2, gdzie:

 

  • Strefa 0 oznacza: przestrzeń, w której atmosfera wybuchowa zawierająca mieszaninę z powietrzem substancji palnych w postaci gazów, par, mgieł, występuje stale, często lub przez długie okresy.
  • Strefa 1 oznacza: przestrzeń, w której atmosfera wybuchowa zawierająca mieszaninę z powietrzem substancji palnych w postaci gazów, par, mgieł, może czasami wystąpić w trakcie normalnego działania.
  • Strefa 2 oznacza: przestrzeń, w której atmosfera wybuchowa zawierająca mieszaninę z powietrzem substancji palnych w postaci gazów, par, mgieł, nie występuje w trakcie normalnego działania a w przypadku wystąpienia, utrzymuje się przez krótki okres.

 

Podział stref dla pyłów, proszków i włókien określany jest jako Strefa 20, Strefa 21 lub Strefa 22, gdzie: 

 

  • Strefa 20 oznacza: przestrzeń, w której atmosfera wybuchowa w postaci obłoku palnego pyłu w powietrzu występuje stale, często lub przez długie okresy;
  • Strefa 21 oznacza: przestrzeń, w której atmosfera wybuchowa w postaci obłoku palnego pyłu w powietrzu może czasami wystąpić w trakcie normalnego działania;
  • Strefa 22 oznacza: przestrzeń, w której atmosfera wybuchowa w postaci obłoku palnego pyłu w powietrzu nie występuje w trakcie normalnego działania, a w przypadku wystąpienia, utrzymuje się przez krótki okres.

 

Podczas procesu podziału przestrzeni roboczej zagrożonej wybuchem, pracodawca winien jest uwzględnić warstwy osadu pyłu oraz nagromadzony pył, jako źródła mogące potencjalnie wytwarzać atmosferę wybuchową. Aby zapobiec sytuacjom zagrażającym życiu, koniecznym staje się zainwestowanie w cyklon odpylanie. 

Zobacz więcej

Zadzwoń Wyślij e-mail trasa dojazdu