Maszyny

Wybierz kategorię

Suszarki odśrodkowe

Suszarki odśrodkowe to urządzenia wykorzystywane w procesach obróbki wykańczającej. Odpowiednio sprawdzą się w osuszaniu detali o niewielkich rozmiarach i różnorodnych kształtach. Suszarki odśrodkowe polecane są także do osuszania delikatnych elementów np. wyrobów jubilerskich.
Zapytaj o ten produkt

Suszarki odśrodkowe do procesów obróbki wykańczającej 

 

Suszarki odśrodkowe wykorzystuje się do obróbki wykańczającej mokrych elementów, które opuściły proces obróbki wibrościernej. Suszenie detali jest ważnym czynnikiem decydującym o końcowym stanie ich powierzchni. W suszarka odśrodkowa suszenie odbywa się przy udziale strumienia powietrza. Aby przyspieszyć usuwanie wilgoci z powierzchni detali, podczas pracy maszyny realizowany jest również nadmuch gorącego powietrza.

 

Suszarki odśrodkowe szczególnie poleca się dla detali mających różnego rodzaju otwory, również nieprzelotowe. Przeznaczeniem urządzeń jest osuszanie elementów o niewielkich rozmiarach i różnorodnych kształtach. Materiałem, który wymaga szczególnej uwagi, ze względu na wysoką podatność na korozję jest stal zwykłej jakości. Urządzenia nadają się również do suszenia delikatnych wyrobów. Wówczas stosuje się wkład materiałowy wewnątrz bębna. Łagodny start pracy maszyn oraz łagodne hamowanie silnikiem stanowią dodatkowe zabezpieczenie detali.

 

Możliwym jest dostosowanie płynnej regulacji kosza oraz temperatury nadmuchu w zakresie 35-80°C, za której utrzymanie odpowiada termoregulator.

Zobacz więcej

Zadzwoń Wyślij e-mail trasa dojazdu