Maszyny

Wybierz kategorię

Szlifierki przelotowe, gratownice szerokotaśmowe

Jeżeli szukasz szlifierki, gratownicy szerokotaśmowej ale nie wiesz jakie urządzenie będzie najlepsze do Twojego procesu, zadzwoń do nas i opowiedz nam jakie masz oczekiwania. Nasi pracownicy chętnie pomogą w doborze urządzenia dopasowanego do Twoich wymagań, tak aby proces był jak najbardziej wydajny. Oferujemy wykonanie bezpłatnych prób technologicznych i opracowanie pełnego procesu obróbki.
Zapytaj o ten produkt

Urządzenia do szlifowania, gratowania i wykańczania blach

 

Włoska firma GECAM projektuje i produkuje maszyny do szlifowania, maszyny do gratowania blach i wykańczania blach już od 1994 roku. Firma z siedzibą w Parmie, od zawsze szczyciła się dbaniem o jakość i promowaniem lokalnej włoskiej produkcji. Wszystkie materiały wykorzystywane przy budowie maszyn pochodzą w 100% z Włoch. Dzięki temu firma zdobyła grono stałych klientów oraz stała się punktem odniesienia dla branży.

 

Firma GECAM specjalizuję się w dostarczaniu szlifierka szerokotaśmowa do obróbki blach (gratownica, gratowarka szerokotaśmowa), które w zależności od konfiguracji, mogą pracować w technologii na sucho lub na mokro. Maszyny do szlifowania metalu, maszyny do gratowania blach są przystosowane do obróbki: stal czarna, stal nierdzewna, aluminium, tytan, miedź itp.

 

Dział techniczny GECAM codziennie, oprócz produkcji urządzeń, zajmuję się projektowaniem niestandardowych rozwiązań. Wychodzenie naprzeciw potrzebom klientów, dostosowanie projektu w oparciu o specyficzne życzenia – to podejście, które charakteryzuje włoskiego producenta maszyny do szlifowania i maszyny do gratowania blach.

 

Standardowe rozwiązania oferują szeroki zakres obróbki blach: od 200 do 1650mm, jednak dzięki indywidualnemu podejściu do każdego powierzonego projektu istnieje możliwość zaprojektowania procesów specjalnych dla innych wymiarów. Każdy proces, bez względu na zaawansowanie fazy projektu, gwarantuję wykonanie bezpłatnych prób technologicznych. Detale muszą zostać wysłane do firmy GECAM, gdzie inżynierowie opracują odpowiedni proces, po czym zostanie nagrany film z prób do wglądu dla klienta. Detale zostaną odesłane do oględzin i akceptacji.

 

Rozwiązania firmy GECAM do szlifowania i gratowania przelotowego blach idealnie nadają się jako uzupełnienie procesów obróbczych. W każdej firmie, gdzie występują procesy np. cięcia laserowego, cięcia plazmą, cięcia tlenem lub wodą, a także cięcia na gilotynach lub wykrawarkach rewolwerowych – doskonale sprawdzi się szlifierka szerokotaśmowa (gratownica, gratowarka szerokotaśmowa) GECAM.

 

Tam, gdzie nie da się zastosować masowej obróbki, jaką jest technologia wibrościerna, należy zastosować automatyczne szlifowanie blach, jakie dają rozwiązania oferowane przez włoskiego producenta maszyn GECAM. Jeżeli detal ma strukturę płaską i musi być szlifowany lub ogratowany tylko z jednej strony – należy zastosować technologię przelotowego szlifowania i gratowania.

 

 

Proces obróbki blach

Gratowanie blach, gratowanie aluminium polega na usuwanie zadziorów, usuwanie oksydy, zaokrąglanie krawędzi, które powstają w procesie obróbki metali. Nieodpowiednie przygotowanie elementu poddawanego obróbce może utrudniać kolejne etapy produkcji, dlatego też wszelkie zadziory należy usuwać, wygładzać, tępić, zaokrąglać czy fazować. Obróbkę można przeprowadzić manualnie przy użyciu gratownik do blach lub automatycznie z wykorzystaniem maszyny do gratowania blach.

 

Usuwanie oksydy, usuwanie zadziorów, zaokrąglanie krawędzi może przebiegać na wiele różnych sposobów. Najwłaściwszym wyborem będzie ta metoda, która pozwoli na zwiększenie efektywności gratowanie blach, gratowanie aluminium. Najmniej wydajną z metod jest gratowanie ręczne, gratowanie mechaniczne. Metoda ta stosowana jest głównie w produkcji jednostkowej, dla elementów o skomplikowanym kształcie lub wielkości. Gratowanie mechaniczne odbywa się ręcznie z wykorzystaniem gratownik do blach i pilników. Gratowanie mechaniczne nie zapewnia doskonałej precyzji i powtarzalności parametrów.

 

Aby przeprowadzane procesy gratowania były efektywne, zakłady przemysłowe sięgają po urządzenia do gratowanie aluminium, gratowanie blach, które nie generują wysokich kosztów eksploatacyjnych. Zamiana narzędzi takich jak pilnik, gratownik do blach na automatyczną gratowarkę to inwestycja w wydajność zakładu.

 

 

Szlifierki i gratownice szerokotaśmowe, umożliwiają m.in. procesy:

  • gratowanie,
  • usuwanie oksydy (tlenków) po cięciu laserowym i plazmowym,
  • usuwanie przebarwień po cięciu laserowym i plazmowym,
  • usuwanie zendry,
  • usuwanie zadziorów,
  • zatępianie krawędzi,
  • zaokrąglanie krawędzi i zaoblanie krawędzi – nadawanie promienia na krawędzi detalu,
  • nadawanie struktury szlifu kierunkowego (satynowanie)
  • nadawanie odpowiedniej chropowatości powierzchni,
  • przygotowanie powierzchni materiału pod kolejne procesy produkcyjne (powłoki lakiernicze, galwaniczne, montaż, spawanie itp.).

 

 

GECAM gwarantuję jakość, funkcjonalność i bezawaryjną pracę maszyn, popartą międzynarodową sprzedażą i zadowoleniem wśród użytkowników. 85% produkowanych urządzeń jest eksportowana na cały świat. Ścisłe przestrzeganie wymagań klientów oraz ciągłe doskonalenie procesów produkcyjnych wraz ze starannym dokumentowaniem każdego procesu – to oferta GECAM.

 

Jeżeli szukasz szlifierka szerokotaśmowa do blach (gratownica, gratowarka szerokotaśmowa) – skontaktuj się z nami, a pomożemy dobrać odpowiednie rozwiązanie poparte próbami technologicznymi.

Zobacz więcej

Zadzwoń Wyślij e-mail trasa dojazdu