Maszyny

Wybierz kategorię

Szlifierki taśmowe

Szlifowanie na pasach ściernych, z wykorzystaniem tzw. szlifierek taśmowych, tak jak i wiele innych współczesnych technologii wywodzi się z USA. Na terenie Niemiec ta nowa metoda obróbki powierzchni zaczęła zdobywać uznanie w latach dwudziestych XX wieku, początkowo w przemyśle drzewnym. Wraz z ciągłym udoskonalaniem technologii produkcji pasów ściernych, stopniowo rozwijano technologię obróbki powierzchni metali.

 

Zbiegiem czasu maszyna do szlifowania na pasach ściernych stała się niezastąpionych środkiem technologicznym wielu procesów produkcyjnych. Szlifowanie na pasach ściernych jest bardzo ekonomiczną i wydajną metodą obróbki gdy chodzi o gratowanie, fazowanie, załamywanie krawędzi i wiele innych prac szlifierskich. 

 

Dalszą, bardzo ważną rolę przy rozwiązywaniu problemów związanych ze szlifowaniem odgrywa właściwy dobór urządzenia i odpowiedniego rodzaju pasa ściernego. Z tego powodu w ofercie naszej firmy znajdują się niemieckie urządzenia IMM Maschinenbau (dawne METABO) do ciężkich przemysłowych prac, z przeznaczeniem do ciągłej 3-zamianowej obróbki, a także przemysłowe szlifierki, produkowane w Dani, producenta maszyn Scantool Group, w której skład wchodzi m.in. marka KEF

 

Do wszystkich urządzeń oferujemy najwyższej jakości pasy ścierne marki Deerfos. Do najprostszym prac szlifierskich przeznaczone są uniwersalne pasy ścierne do szlifowania na sucho, które moga być stosowane przy obróbce najróżniejszych rodzajów materiałów.

Kolejnym obszarem zastosowań maszyn do szlifowania i polerowania o coraz bardziej znaczącym znaczeniu jest obróbka wykończeniowa powierzchni. Również i w tym zakresie za pomocą odpowiednio dobranego urządzenia z zakresu oferty naszej firmy, i właściwego zestawu narzędzi można osiągnąć znakomite rezultaty. 

 

W związku z trendem na uwrażliwienia naszego społeczeństwa zwraca się dziś uwagę nie tylko na wydajność i ekonomiczność maszyn ale również na bezpieczeństwo i humanizację miejsc pracy. Firma L.M. Zalewski bardzo wcześnie rozpoznała tę tendencję i starała się pod każdym względem jej podporządkować oferując nowoczesne technologię i maszyny do obróbki powierzchniowej. 

 

Wszystkie maszyny szlifierskie w naszej ofercie mają możliwość podłączenia ich pod scentralizowane systemy odsysające. Przy zastosowaniach indywidualnych te same urządzenia mogą być oczywiście wyposażone w samodzielne wysokowydajne urządzenia odpylające

 

Wszystkie maszyny w naszej ofercie zostały zaprojektowane i wykonane zgodnie z obowiązującymi normami bezpieczeństwa

 

Firma L.M. Zalewski stara się być parnerem dla swoich klientów. Zarówno dzisiaj jak i w przyszłości pragniemy wyznaczać kierunki rozwoju w zakresie racjonalnego i ekonomicznego ale również bezpiecznego i przyjaznego człowiekowi wykorzystania maszyn do szlifowania na pasach ściernych i maszyn do polerowania

Zadzwoń Wyślij e-mail trasa dojazdu