Maszyny

Wybierz kategorię

Szlifierki taśmowe

Zapytaj o ten produkt

Szlifierki taśmowe, szlifierki do metalu

 

Szlifowanie na pasach ściernych, z wykorzystaniem szlifierki taśmowe, tak jak i wiele innych współczesnych technologii obróbki metali wywodzi się z USA. Na terenie Niemiec ta nowa metoda obróbki powierzchni zaczęła zdobywać uznanie w latach dwudziestych XX wieku, początkowo w przemyśle drzewnym. Wraz z ciągłym udoskonalaniem technologii produkcji pasów ściernych, stopniowo rozwijano technologie obróbki powierzchni metali.

 

Z biegiem czasu szlifierki do metalu na pasach ściernych stały się niezastąpionych środkiem wielu procesów produkcyjnych. Szlifowanie na pasach ściernych jest bardzo ekonomiczną i wydajną metodą obróbki gdy chodzi o takie procesy jak: gratowanie, fazowanie, załamywanie krawędzi i wiele innych prac wykonywanych zarówno w małych warsztatach jak i dużych firmach produkcyjnych. 

 

Dobór szlifierki i odpowiedniego rodzaju pasa ściernego

 

Bardzo ważną rolę przy rozwiązywaniu problemów związanych ze szlifowaniem odgrywa właściwy dobór szlifierki i odpowiedniego rodzaju pasa ściernego. Szlifierki mogą być wielofunkcyjne, jak na przykład szlifierka z przystawką do szlifowania rur, szlifierka z odciągiem, szlifierka do aluminium, szlifierka tarczowa.

 

W ofercie naszej firmy znajdują się najmocniejsze niemieckie przemysłowe szlifierki IMM Maschinenbau (dawne METABO / IBS) do ciężkich cykli, z przeznaczeniem do ciągłej obróbki.

 

Równocześnie oferujemy niezawodne 5 letnią gwarancją na silniki przemysłowe szlifierki i szlifierki warsztatowe Scantool. Duński producent najwyższej jakości maszyn do obróbki metalu firma Scantool Group, w której skład wchodzi m.in. marka KEF to synonim jakości i funkcjonalności.

 

Kolejnym obszarem zastosowań maszyny do szlifowania i polerowania o coraz bardziej znaczącym znaczeniu jest obróbka wykończeniowa powierzchni. Również i w tym zakresie za pomocą odpowiednio dobranego urządzenia z zakresu oferty naszej firmy, i właściwego zestawu narzędzi można osiągnąć znakomite rezultaty. 

 

W związku z trendem na uwrażliwienia naszego społeczeństwa zwraca się dziś uwagę nie tylko na wydajność i ekonomiczność maszyn ale również na bezpieczeństwo i komfort pracy. Firma L.M. Zalewski bardzo wcześnie rozpoznała tę tendencję i starała się pod każdym względem jej podporządkować oferując nowoczesne technologię i maszyny do obróbki powierzchniowej. 

 

Wszystkie maszyny szlifierskie (szlifierka na pas bezkońcowy) w naszej ofercie mają możliwość podłączenia ich pod scentralizowane systemy odsysające. Przy zastosowaniach indywidualnych te same urządzenia mogą być oczywiście wyposażone w samodzielne wysokowydajne urządzenia odpylające

 

Wszystkie maszyny w naszej ofercie zostały zaprojektowane i wykonane zgodnie z obowiązującymi normami bezpieczeństwa. 

 

Firma L.M. Zalewski stara się być partnerem dla swoich klientów. Zarówno dzisiaj jak i w przyszłości pragniemy wyznaczać kierunki rozwoju w zakresie racjonalnego i ekonomicznego ale również bezpiecznego i przyjaznego człowiekowi wykorzystania szlifierki taśmowe na pasach ściernych i szlifierko-polerki oraz polerki przemysłowe. 

 

 

Zadzwoń Wyślij e-mail trasa dojazdu