Maszyny

Wybierz kategorię

Przemysłowe wirówki do oczyszczania ścieków technologicznych i wody z procesów produkcyjnych

Jeżeli w Twojej firmie jest wykorzystywana woda w procesach produkcyjnych i ponosisz duże koszty związane z jej utylizacją - warto zastanowić się nad zamknięciem obiegu wody, ze względów ekonomicznych i środowiskowych. Zadzwoń do nas i opowiedz o procesach z wykorzystaniem wody jakie mają miejsce w Twojej firmie, a nasi pracownicy dołożą wszelkich starań aby dopasować maszynę pod Twoje wymagania.
Zapytaj o ten produkt

Przemysłowe wirówki, oczyszczalnie wody potechnologicznej

Przemysłowe oczyszczalnie cieczy, płynów technologicznych stają się standardem w firmach produkcyjnych wykorzystujących wodę w procesach obróbczych. Ekonomiczne podejście do zużycia wody, w rezultacie zawsze faworyzuję rozwiązania umożliwiające zamknięcie jej obiegu. Mniejsze zużycie wody, oprócz kwestii finansowych w skali roku (koszty wody + koszty odprowadzenia ścieków + koszty utylizacji) dodatkowo jest społecznie odpowiedzialne - wodę należy oszczędzać !

 

Technologia zamknięcia obiegu wody z wykorzystaniem centryfugi Rösler (wirówki odśrodkowe) początkowo wprowadzona została dla branży obróbki wibrościernej. Proces wibrościerny odbywa się w środowisku mokrym (dozowanie wody + dozowanie płynów technologicznych). Jeżeli urządzenia wibrościerne pracują codziennie, kilka lub kilkanaście godzin, zużywają bardzo duże ilości wody oraz generują coraz większe koszty związane z jej utylizacją. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest zamknięcie obiegu wody procesowej przy pomocy systemów recyklingu Rösler — wirówki odśrodkowe (urządzenia do oczyszczania ścieków przemysłowych). Zamiast dozować do urządzenia bezpośrednio z instalacji np. 80 litrów wody na godzinę, dzięki wirówki odśrodkowe, centryfugi Rösler w obiegu zamkniętym pracuje np. 400 litrów wody wraz z płynem technologicznym. Roztwór płynu i wody pracuję kilka miesięcy, po czym należy instalację opróżnić, oczyścić i napełnić ponownie. 

 

Zalety wykorzystania centryfugi Rösler:

  • redukcja ilości ścieków,
  • mniejsze koszty utylizacji ścieków przemysłowych,
  • automatyzacja oczyszczania wody procesowej,
  • możliwość mechanicznego oczyszczania bez środków technologicznych generujących dodatkowe koszty (szlifowanie szkła),
  • szybki zwrot z inwestycji,
  • odpady w formie stałej (redukcja ilości wody do 30%),
  • wydajne środki technologiczne,
  • niskie koszty eksploatacji urządzenia.

 

Zobacz więcej

Zadzwoń Wyślij e-mail trasa dojazdu