Maszyny

Wybierz kategorię

Obróbka wibrościerna

Zapytaj o ten produkt

Obróbka wibrościerna, trowalizacja, polerka wibracyjna

 

Technologia obróbki wibrościernej polega na swobodnym przemieszczaniu się detali w mieszance; kształtki ceramiczne lub kształtki tworzywowe (plastikowe) z wykorzystaniem płyny wspomagające obróbkę oraz wody, umieszczonych w czaszy roboczej urządzenia wibracyjne. Maszyna napędzana jest poprzez silnik wibracyjny, który wprawia wsad w ruch poprzez wibrację, rotację lub siłę odśrodkową. Powoduję to ciągłe 'tarcie' kształtek ściernych o obrabiane detale co w efekcie skutkuje usunięciem zadziorów, zaokrągleniem krawędzi, wygładzeniem powierzchni, a nawet jej wypolerowaniem.


Obróbka wibrościerna ("mass finishing"), trowalizacja lub potocznie zwana obróbka pojemnikowa, może być stosowana w obróbce detali wykonanych z różnych materiałów, w tym z: metalu, plastiku, drewna, naturalnych i sztucznych kamieni, ceramiki, gumy i szkła.


Dobór odpowiedniego urządzenia wibracyjne, w którym ma się odbywać obróbka wibracyjna lub polerowanie wibracyjne, jest bardzo ważną częścią opracowywania procesu technologicznego. To, z jakiego typu maszyny będziemy korzystać (polerka wibracyjna, polerka bębnowa, wygładzarka wibracyjna), określa między innymi: oczekiwaną wydajność obróbczą, rodzaj i kształt detali, rozmiar i waga detali, forma suszenia, rodzaj separacji po obróbce oraz to, w jakim stopniu cały proces ma być zautomatyzowany.


Obróbka wibrościerna (polerowanie wibracyjneszlifowanie wibracyjne) jest przede wszystkim technologią, która daję możliwość automatyzacji procesów (automatyzacja procesów polerowania, automatyzacja procesów szlifowania), które kiedyś odbywały się manualnie. Wykorzystanie maszyny do polerowania wibracyjnego, polerowanie wibracyjne jest ekonomicznie uwarunkowanym procesem zwiększającym wydajność produkcyjną i poprawiającym jakość powierzchni produkowanych części.


Liczba możliwości związanych z wykorzystaniem maszyny do obróbki wibrościernej Rösler i Kromaş (polerka bębnowa, polerka wibracyjna, bęben do gratowania, maszyna do gratowania) jest nieograniczona. Technologia rozwija się, a forma zastosowań urządzenia wibracyjne rośnie wraz z kreatywnością i zapotrzebowaniem na jak najlepsze i jakościowe wykończenie powierzchni.

 

Jedyną na świecie firmą wyspecjalizowaną w obróbce powierzchni, która oferuje i produkuje technologię do obróbki wibrościernej i strumieniowo-ściernej jest firma Rösler, której jesteśmy polskim przedstawicielem (Rösler polska). Rösler polska to jeden spośród ponad 150 przedstawicielstw handlowych na świecie. Firma L.M. Zalewski może pochwalić się ponad 30-letnim doświadczeniem w reprezentowaniu firmy na rynku polskim. Poprzez utworzenie sieci handlowej (m.in. Rösler polska) Grupa Rösler może rozwijać swoją globalną wizję o dostarczaniu innowacji w postaci najlepszej jakości maszyn, środków technologicznych oraz świadczenia wyspecjalizowanych usług obróbki wibrościernej i strumieniowo-ściernej.


Skontaktuj się z nami, a pomożemy dobrać urządzenia dopasowane do wymagań produkcyjnych.

 

 

Przykładowe zastosowania:

szlifowanie odlewów

zaokrąglanie krawędzi,

zaoblanie krawędzi,

zatępianie krawędzi.

Zobacz więcej

Zadzwoń Wyślij e-mail trasa dojazdu