Maszyny

Wybierz kategorię

Obróbka wibrościerna

Technologia obróbki wibrościernej polega na swobodnym przemieszczaniu się detali w mieszance; kształtek ceramicznych lub tworzywowych z wykorzystaniem płynów wspomagających obróbkę oraz wody, umieszczonych w czaszy roboczej urządzenia wibracyjnego. Maszyna napędzana jest poprzez silnik wibracyjny, który wprawia wsad w ruch poprzez wibrację, rotację lub siłę odśrodkową. Powoduję to ciągłe 'tarcie' kształtek o obrabiane detale co w efekcie skutkuję usunięciem zadziorów, zaokrągleniem krawędzi, wygładzeniem powierzchni a nawet jej wypolerowaniem.


Obróbka wibrościerna ("mass finishing"), trowalizacja lub potocznie zwana obróbką pojemnikową, może być stosowana w obróbce detali wykonanych z różnych materiałów, w tym z : metalu, plastiku, drewna, naturalnych i sztucznych kamieni, ceramiki, gumy i szkła.


Dobór odpowiedniego urządzenia, w którym ma się odbywać obróbka wibrościerna, jest bardzo ważną częścią opracowywania procesu technologicznego. To z jakiego typu maszyny będziemy korzystać, określa między innymi: oczekiwaną wydajność obróbczą, rodzaj i kształt detali, rozmiar i waga detali, forma suszenia, rodzaj separacji po obróbcę oraz to w jakim stopniu cały proces ma być zautomatyzowany.


Obróbka wibrościerna jest przede wszystkim technologią, która daję możliwość automatyzacji procesów, które kiedyś odbywały się manualnie. Wykorzystanie maszyn wibracyjnych jest ekonomicznie uwarunkowanym procesem zwiększającym wydajność produkcyjną i poprawiającym jakość powierzchni produkowanych części..


Liczba możliwości związanych z wykorzystaniem maszyn do obróbki wibrościernej Rösler i Kromaş jest nieograniczona. Technologia rozwija się, a forma zastosowań rośnie wraz z kreatywnością i zapotrzebowaniem na jak najlepsze i jakościowe wykończenie powierzchni.


Skontaktuj się z nami, a pomożemy dobrać urządzenia dopasowane do wymagań produkcyjnych.

 

Rösler …finding a better way US Version from Rösler Oberflächentechnik GmbH on Vimeo.

 

 

Przykładowe urządzenia:

Maszyna do gratowania

szlifowanie odlewów

wygładzarka wibracyjna

zaokrąglanie krawędzi,

zatępianie krawędzi

Zadzwoń Wyślij e-mail trasa dojazdu