Maszyny

Wybierz kategorię

Szlifierki taśmowe - KEF MOTOR

Zapytaj o ten produkt

Przemysłowe szlifierki do metalu, szlifierki taśmowe KEF MOTOR

 

KEF MOTOR to jedna z marek wchodząca w skład duńskiej Grupy Scantool, która jest producent niezawodnych i trwałych maszyn do szlifowania i polerowania. Idea firmy opiera się na wieloletnim doświadczeniu, wiedzy i solidnym rzemiośle. Historia firmy sięga przełomu XIX i XX wieku, dlatego marka KEF to jakość i renoma w najczystszej postaci.

 

Marka KEF MOTOR znana jest przede wszystkim z własnych projektów maszyn mających wpływ na europejski rynek elektronarzędzi oraz wysokiej jakości silników, które umożliwiają ciągłą pracę urządzeniom szlifierskim i polerskim, takim jak: szlifierka przemysłowa do metalu, dwuwrzecionowa szlifierka, szlifierka z ramieniem napinającym, czy mocna szlifierka taśmowa.

 

Szlifierki taśmowe oraz polerki przemysłowe marki KEF MOTOR skonstruowane są w taki sposób, aby pozwalają na ciągłą, 3-zmianową pracę 7 dni w tygodniu. Szczelnie zamknięta konstrukcja nieprzepuszczająca najmniejszych zanieczyszczeń oraz samosmarujące się łożyska kulowe, nadają przemysłowy charakter wszystkim maszynom marki KEF. Urządzenia KEF na stałe wpisały się do firm produkcyjnych, gdzie mają miejsce długie i ciężkie cykle produkcyjne.

 

Najbardziej wymagające branże w obróbce metali, takie jak np. przemysł medyczny (polerowanie implantów ortopedycznych, polerowanie Kobalt-Chromu, polerowanie i szlifowanie stali nierdzewnej), przemysł części samochodowych (szlifowanie odlewów aluminiowych, szlifowanie stali czarnej) to wieloletni użytkownicy urządzenia do szlifowania i polerowania marki KEF MOTOR.

 

 

Prezentacja firmy Scantool Group / KEF MOTOR:

 

Historia marki KEF MOTOR:

 

  • 1870: Założyciel marki KEF – Hans Marius Nielsen, urodził się w 1870 roku we wsi Bøjden koło Fåborga na wyspie Fionia. H.M. Nielsen był najstarszym synem wiejskiego kowala i już w wieku 6 lat zaczął pomagać ojcu w fachu kowala. To dzięki bardzo wczesnemu doświadczeniu wymagającej pracy, jakim jest kowalstwo, Hans Marius Nielsen nauczył się koncepcji materiałów oraz wartości wysokiej jakości pracy. Jako młodzieniec pracował przez kilka lat w fabryce telefonicznej Emila Møllera w Horsens, po czym wyjechał do Sztokholmu, gdzie dołączył do LM Ericsson. Pracował tam przez kilka lat, jednak ostatecznie wrócił do rodzimej Danii i został mechanikiem w firmie Thomasa B. Thrige Motorfabrika w Odense. Tutaj poznał P.A. Fisker’a, który po pewnym czasie wyjechał do Kopenhagi i założył własną firmę.

 

  • 1906: 1 maja Hans Marius Nielsen i Peder Andersen Fisker założyli Fisker & Nielsen, firmę produkującą małe silniki elektryczne. Fisker miał wiele świetnych pomysłów na wykorzystanie silników elektrycznych, więc produkował wszystko, począwszy od wentylatorów, wind kuchennych po młynki do kawy. Opracował nawet pierwszy w Europie odkurzacz elektryczny, pod nazwą ‘Nilfisk’ !

 

  • 1910: H.M. Nielsen zakłada firmę KEF (Copenhagen Electric Motor Factory, Copenhagen Electrical Motor Works) na tyłach budynku mieszkalnego w Kopenhadze, gdzie zamierzał produkować silniki elektryczne pod nazwą KEF. Ostatecznie miejsce produkcyjne okazało się zbyt małe. Inwestycje w nowe przestrzenie produkcyjne dały podwaliny pod ekspansję firmy na wiele lat.

 

  • 1940: H.M. Nielsen zaczął przekazywać funkcje kierownicze swojemu synowi, który pracował jako praktykant w fabryce i studiował inżynierię w Niemczech.

 

  • 1955: Kiedy w wieku 85 lat H.M. Nielsen zmarł, pozostawił firmę utworzoną na fundamencie w duchu dobrego rzemiosła.

 

  • 1960: W 50 rocznicę firmy, 16 listopada 1960 roku, KEF zatrudnia 175 pracowników, w zakładzie o powierzchni 13000 metrów kwadratowych, z roczną produkcją wielkości 25000 sztuk.

 

50 lat po założeniu firmy i przetrwaniu dwóch wojen światowych, KEF jest ważną częścią duńskiej gospodarki. Specjalizacja w produkcji niestandardowych silników, które cechują się wieloletnią bezawaryjną pracą, pozwala na miano lidera w branży. Silniki produkowane były w rozmiarach od 0,25 KM do 50 KM, w wersjach prądu stałego i przemiennego. Kilka lat później KEF zostaję przejęte przez Thrige Titan – producenta silników elektrycznych.

 

  • 1965: Thrige Titan przenosi całą linię produkcyjną do zakładu w miejscowości Aalborg, gdzie kontynuuję swoją działalność do 1979 roku.

 

  • 1988: SCANTOOL GROUP przejmuję firmę KEF MOTOR, stając się liderem w produkcji szlifierek i polerek dla przemysłu.

Zobacz więcej

Zadzwoń Wyślij e-mail trasa dojazdu