Maszyny

Wybierz kategorię

Szlifierki taśmowe - ARCOS

Jeżeli szukasz przemysłowej szlifierki, maszyny włoskiego producenta ARCOS na pewno spełnią Twoje oczekiwania. Solidne szlifierki taśmowe 100% włoskiej produkcji z silnikami z mocą już od 3,0 kW. Skontaktuj się z nami, a pomożemy wybrać odpowiednie urządzenie dopasowane do Twoich wymagań produkcyjnych.
Zapytaj o ten produkt

Włoskie urządzenia przemysłowe — szlifierki taśmowe, szlifierki pasowe do wszystkich typów materiałow

Firma ARCOS została założona w 1965 roku, w celu produkcji urządzeń do wykańczania powierzchni wszystkich typów materiałów. Włoska firma szybko dołączyła do światowej czołówki jako jeden z wiodących producentów przemysłowym szlifierek i polerek.

 

Urządzenia na pasy ścierne ARCOS zaliczane są do najbardziej solidnych, niezawodnych i trwałych maszyn do manualnych procesów szlifowania i polerowania.

 

Szlifowanie odbywa się z wykorzystaniem materiałów ściernych. Zaczynamy od zastosowania pasów bezkońcowych o gruboziarnistym ziarnie, w celu najbardziej zgrubnych procesów takich jak: usuwanie nasad odlewniczych, spawów, zadziorów z wcześniejszej obróbki mechanicznej itd. Kolejno stosuję się materiały ścierne z drobnoziarnistym ziarnem, w celu ujednolicania obrobionej powierzchni i wykańczania jej wedle wymagań produkcyjnych. Szlifowanie jest operacją mającą na celu przygotowanie powierzchni po kolejne procesy, takie jak polowanie czy przeróżne zabiegi galwaniczne.

 

Wszystkie stacjonarne szlifierki pasowe ARCOS zasilane są napięciem trójfazowym i dostępne są w szerokiej gamie mocy silników od 3 do 6,0kW. Intuicyjny panel sterowniczy ułatwia pracę operatorom. Urządzenia do szlifowania ARCOS to maszyny zgodne z CE, wyposażone są w zaawansowane systemy bezpieczeństwa, osłony ochronne, króćce do wyciągu pyłów, klucze mocujące oraz inne elementy w zależności od wybranej konfiguracji. Operator może podejmować pracę w pełnym komforcie, wybierając pozycję siedzącą lub stojącą.

 

Stacjonarne przemysłowe szlifierki taśmowe ARCOS charakteryzują się najniższym wskaźnikiem przenoszenia wibracji. Producent podjął działania aby zagwarantować bezpieczne narzędzie pracy wszystkim operatorom korzystającym z przemysłowych szlifierek ARCOS.

 

W tym celu, prace wykonane na urządzeniach ARCOS obejmowały:

 

  • wykonanie obudowy silnika z żeliwa, (a nie z aluminium lub innego materiału spawanego elektrycznie),
  • podwójne łożysko skośne po obu stronach wału,
  • wał o średnicy 43mm zwężający się do zastosowania kół kontaktowych z mocowaniem - 25mm 
  • wyważanie wszystkich części obrotowych wyważarką nowej generacji CEMB (Typ wyważarki: Model ZB50/TC/GV)
  • nisko położony środek ciężkości.

 

Po wykonaniu wszystkich tych czynności przeprowadzono różne testy, w celu wykrycia poziomu wibracji maszyn. Stwierdzono, że podczas szlifowania części wibracje przenoszone na trzy podstawowe punkty: nadgarstek, łokieć i ramię, były mniejsze niż 1,5 m/s2. 


Wynik ten jest wyjątkowo dobry, biorąc pod uwagę wartości graniczne określone przez przepisy. Osiągi te pozwalają na wykańczanie powierzchni i podejmowanie prac szlifierskich na urządzeniach ARCOS z pełnym bezpieczeństwem. 

 

Wieloletnie doświadczenie firmy ARCOS umożliwiło opracowanie różnych wersji maszyn spełniających wymagania najbardziej wymagających użytkowników. W ramach oferty na przemysłowe szlifierki pasowe ARCOS, można wyróżnić:

 

  • szlifierki jednostronne z jednym wałem,
  • szlifierki dwugłowicowe,
  • szlifierki wyposażone w falownik do regulacji prędkości obrotowej silnika,
  • szlifierki z dwoma prędkościami silnika 1450 / 2900 RPM.

Zobacz więcej

Zadzwoń Wyślij e-mail trasa dojazdu