Maszyny

Wybierz kategorię

Szlifierki taśmowe - HM Machinery

Zapytaj o ten produkt

Przemysłowe szlifierki taśmowe, europejskie szlifierki do metalu

 

HM Machinery projektuje i produkuje maszyny do obróbki metalu od 1979 roku. Priorytetem firmy jest ciągły rozwój oraz poszerzanie asortymentu o nowe urządzenia. Dzięki nieustannej ewaluacji firma jest w stanie  zaoferować pełną gamę wysokiej jakości maszyn, a także sprostać oczekiwaniom klientów.

 

Duńska firma HM Machinery stawia na poprawę wydajności i redukcję przerw w produkcji. Maszyny HM Machinery to idealny wybór pod względem najlepszej jakość wykonania, niezawodności urządzeń oraz łatwości w obsłudze. 

 

HM Machinery to jedna z 4 marek wchodzących w skład Grupy Scantool. Doskonała strategia Grupy Scantool sprawiła, że obecnie jest ona największym producentem szlifierek i polerek w Skandynawii i Europie. Grupa Scantool to lider w dostarczaniu najwyższej jakości maszyn, przy bardzo atrakcyjnych cenach. 

Historia firmy HM Machinery:

 

  • 1968: HM Mortensen zakłada firmę instalacyjną i serwisową The Thisted Elektro & Køleteknik w Thisted. Do głównych zadań firmy należały sprzedaż i naprawa silników elektrycznych. Po dziewięciu latach istnienia na rynku zdecydowano o zmianie nazwy na H.M. Elektro Aps.
  • 1979: Dostrzegając potencjał w sektorze maszyn do obróbki metali, firma zapoczątkowała produkcję własnej gamy urządzeń. Niedługo później firma za swój główny cel obrała produkcję maszyn, co wiązało się ze zwiększeniem produkcji i potrzebą posiadania urządzeń przeładunkowych.
  • W celu zaspokojenia potrzeb międzynarodowego rynku oraz z uwagi na znaczny wzrost popytu firma ponownie zmienia nazwę na H.M. Production A/S.
  • 1994: Utworzono spółkę zależną H.M. Production UK z siedzibą na obrzeżach Londynu. Zabieg ten był spowodowany chęcią wsparcia dalszego rozwoju sprzedaży eksportowej w Wielkiej Brytanii.
  • W tym samym roku H.M. Production przejęła szwedzkiego producenta maszyn do wiercenia pionowego z napędem zębatym - Strands Mekaniska Verkstad.
  • 1997: Ponowna zmiana nazwy firmy na H.M. Machinery AB.
  • 1999: Dochodzi do połączenia się dwóch szwedzkich zakładów produkcyjnych oraz do powstania kolejnej zależnej spółki H.M. Production A/S w Norwegii. Z uwagi na prężnie rozwijający się biznes produkcyjny oraz w celu usprawnienia zarządzania szeroką gamą działalności utworzono firmę H.M. Group, w której skład wchodziły wszystkie spółki zależne.
  • W tym samym roku firma H.M. przejmuje Jono Technologi Aps- Grindsred, zachowując wszystkie prawa do produkcji blach do 20 mm grubości i 4 m długości.
  • 2000: Dochodzi do przejęcia WK Værktøjs & Maskinfabrik oraz jego spółki córki - WK Tools, obie oparte na tym samym parku biznesowym Vilhelmsborgvej.
  • 2005: Spółki HM Group zostają przejęte przez Grupę Scanool. Przejęcie obejmowało zarówno cały magazyn jak również zapasy sprzedaży HM w Niemczech, Szwecji i na Słowacji. Umowę zawarto w oparciu o prawo do kontynuacji sprzedaży produktów HM na całym świecie. Logo HM z siedmioma złotymi kulami to symbol gotowości zaspokajania potrzeb klientów na całym świecie przez siedem dni w tygodniu.

Zobacz więcej

Zadzwoń Wyślij e-mail trasa dojazdu