Maszyny

Wybierz kategorię

Szlifierki taśmowe - ARBOGA

Zapytaj o ten produkt

Przemysłowe szlifierki taśmowe, ARBOGA szlifierki do metalu

 

ARBOGA to jedna z marek wchodząca w skład duńskiej Grupy Scantool, która jest producent niezawodnych i trwałych maszyn do szlifowania i polerowania. Idea firmy opiera się na wieloletnim doświadczeniu, wiedzy i solidnym rzemiośle. Historia firmy sięga początku XX wieku, dlatego marka ARBOGA to jakość i renoma w najczystszej postaci.

 

Marka ARBOGA znana jest przede wszystkim z produkcji wysokiej jakości szlifierek i polerek dla przemysłu.

 

Szlifierki taśmowe oraz polerki przemysłowe marki ARBOGA skonstruowane są w taki sposób, by zapewnić ciągłą, 3-zmianową pracę 7 dni w tygodniu. Szczelnie zamknięta konstrukcja nieprzepuszczająca najmniejszych zanieczyszczeń oraz samosmarujące się łożyska kulowe, nadają przemysłowy charakter wszystkim maszynom marki ARBOGA. Urządzenia ARBOGA na stałe wpisały się do firm produkcyjnych, gdzie mają miejsce długie i ciężkie cykle produkcyjne.

Historia marki ARBOGA:

 

  • 1923: Dochodzi do założenia „Elektriska fabrikken Jansson och Larsson”. Firma specjalizuje się w produkcji różnego rodzaju urządzeń elektrycznych.
  • 1930: Zarząd firmy ustala przeniesienie fabryki do miasta Arboga. Dwa lata po obraniu nowej siedziby firma zawęża swoją działalność i zaczyna trudnić się w produkcji wierteł i szlifierek w różnych rozmiarach i o zróżnicowanej jakości.
  • 1937: Zakłady Elektryczne Jansson och Larsson zmieniają swoją nazwę na ARBOGA AB. Produkty zyskały na popularności i były ówcześnie pożądane w Szwecji, a także na wielu rynkach eksportowych.
  • 1969: Wzrastający popyt sprawiał, że firma by móc sprostać oczekiwaniom klientów podjęła decyzję o koniecznym przeprowadzeniu modernizacji i usprawnieniu produkcji. Z uwagi na rosnącą potrzebę zainwestowano dużą kwotę na rozbudowę fabryki o odlewnie.
  • Rok 1976 przyniósł gwałtowny spadek aktywności przemysłowej, w związku z czym uruchomienie produkcji w nowej odlewni nie spełniło zamierzeń. Inwestycję uznano za nieudaną, a wielkość zainwestowanej kwoty sprawiła, że zaczęto myśleć o ogłoszeniu upadłości.
  • 1978: Firma podejmuje decyzję o złożenie wniosku o upadłość. Podejmowane są próby ratowania firmy, lecz trwające do wczesnych lat 80-tych spowolnienie gospodarcze doprowadza kierownictwo firmy w 1982 roku do ostatecznego złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości.
  • 1983: Grupa ze Sztokholmu nabywa manufakturę.
  • 1990: Jens Martin Nielsen, założyciel Scantool Group przejmuje produkcję szlifierek i polerek firmy ARBOGA. Inwestycja ta sprawiła, że Scantool Group stała się największym producentem szlifierek i polerek w Skandynawii.

 

Zobacz więcej

Zadzwoń Wyślij e-mail trasa dojazdu