Jednokomorowa konstrukcja umożliwia wybór między szlifowaniem lub polerowaniem. Wytrzymała konstrukcja wolna od wibracji oraz dostępna moc silnika czyni to urządzenie idealnym do bardzo ciężkich cykli produkcyjnych i dużych szybkości usuwania materiału. Niezależny koniec wrzeciona napędzany jest paskiem za pomocą spłaszczonego koła pasowego, które można łatwo regulować dla wyboru trzech oddzielnie wybranych prędkości.
W celu zaspokojenia wszystkich zastosowań szlifowania i polerowania dostępna jest opcja zmiennej prędkości, mechanicznie za pomocą przekładni lub elektronicznie za pomocą przemiennika częstotliwości AC, który zapewnia nieskończenie zmienną regulację prędkości od 900 do 2800 obr./min.
Szeroka gama akcesoriów umożliwia szybką wymianę pasów lub kół w różnych zastosowaniach. Łatwo regulowana jednostka napinania i przenoszenia umożliwia szybką wymianę paska. Końcówki wrzeciona mogą być dostarczane z opcjonalnymi wewnętrznymi zwężeniami Morse'a dla osprzętu.
Pionowa osłona oparcia oferuje ergonomiczną konstrukcję oszczędzającą przestrzeń dla wielu instalacji maszynowych w zakładach zajmujących się obróbką i wykończeniem. Zapewniona jest specjalna ochrona w celu zmniejszenia zagrożeń związanych z obróbką materiałów wytwarzających pył wybuchowy (aluminium, tytan, magnes).
| Wymiary pasa szlifierskiego | max. 100 x 3500mm lub 100 x 4000mm |
| Prędkość pasa szlifierskiego | Zależne od prędkości wrzeciona i koła kontaktowego |
| Wrzeciono, średnica wału | Φ 35 mm |
| Max. wymiary koła kontaktowego | Φ 450 x 100 mm |
| Napięcie | 400 V, 50Hz , 3 fazy |
| Dostępne moce silnika | 2,2kW / 3,0kW / 4,0kW / 5,5kW / 7,5kW |
| Prędkość obrotowa silnika | 1500 obr/min |
| Tryb pracy | S1, IP 54 |
| Wymiary | Patrz rysunek z wymiarami |
| Kolor | Szary RAL 7040 / Niebieski RAL 5017 |
|
Dostępne prędkości wrzeciona |
700, 800, 900, 1000, 1120, 1250, 1400, 1600, 1800, 2000, 2240, 2500, 2800 RPM |
| Falownik | Dostępny jako opcja dodatkowa |
| Wysokość do środka wrzeciona | Urządzenie dostępne do pracy w pozycji siedzącej (630mm) lub stojącej (900mm) |





