Maszyny

Wybierz kategorię

Zbiorniki osadcze - oczyszczanie grawitacyjne

  Oczyszczanie grawitacyjne wody z wykorzystaniem zbiorników osadczych, tzw. kaskad - to najprostsza forma częściowego oczyszczania wody w procesach obróbki wibrościernej. Technika ta, przeznaczona jest głównie do zwiększenia wydajności środków technologicznych używanych w procesie obróbczym, a także zmniejszenia kosztów związanych z poborem wody i utylizacją ścieków.
  Zapytaj o ten produkt

  Mniejsze zużycie płynów w obróbce wibrościernej

   

  Jednym ze sposobów na zamknięcie obiegu wody przy procesach obróbka wibrościerna, trowalizacja jest wykorzystanie zbiorników osadczych, tzw. kaskad. Oczyszczanie wody procesowej odbywa się grawitacyjnie. Brudna woda podawana jest z urządzenia wibracyjnego (maszyny Rösler) do zbiornika.

  Nastepnie dzięki zastosowaniu przegród osad opada na dno, a czysta woda przechodzi z jednej przegrody do następnej. Oczyszczona woda dozowana jest pompą z ostatniej przegrody do urządzenia wibracyjnego (wibrator kołowy Rösler). 

   

  Oczyszczanie wody w obróbce wibrościernej przy użyciu zbiorników osadczych zalecane jest w momencie, kiedy maszyny nie pracują na pełen etat. Procesy obróbcze umożliwiające wykorzystanie kaskady to:

   

  • szlifowanie,
  • gratowanie,
  • załamywanie krawędzi,
  • ujednolicanie powierzchni.

   

  Eksploatacja zbiorników osadczych jest niewielka i polega na uzupełnianiu środka obróbczego oraz czyszczeniu samego zbiornika w zależności od wydajności systemu. Przeważnie zaleca się spuszczanie całej wody i usuwanie zgromadzonego szlamu z dna zbiornika, w częstotliwości 1 na tydzień lub 1 na dwa tygodnie.

   

  Woda w kaskadzie zostaję oczyszczona i umożliwia zmniejszenie wykorzystania środków wspomagających obróbkę. Jednak, aby uzyskać przejrzyście czystą wodę, należy stosować wirówki Rösler, które oprócz środków technologicznych wykorzystują również siłę odśrodkową. 

   

  Dobór odpowiedniego rozmiaru zbiornika osadczego, polega na określeniu wydajności maszyn, zużycia wody, charakterystyki procesu obróbczego oraz wykorzystania odpowiednich środków technologicznych. Właściwy rozmiar zbiornika gwarantuję osadzanie się szlamu na dnie oraz uniknięcie zawrócenia brudnej wody do urządzenia wibracyjnego.

   

  Oferujemy kaskady wykonane z utwardzanego polietylenu (HDPE) lub stali nierdzewnej. 

  Typ zbiornika
  R 150 AB
  R 350 AB R 750 AB R 1100 AB  
  Pojemność zbiornika litry 150 350 750 1100  
  Wydajność oczyszczania brudnej wody l/h do 30 do 70 do 150 do 220  
  Wymiary zbiornika mm 700 × 580 × 400 1150 × 760 × 520 1990 × 970 × 520 1990 x 1310 x 520  
  Wysokość wlotu na brudną wodę mm 450 440 440 440  
               

   

  Zobacz więcej

  Zadzwoń Wyślij e-mail trasa dojazdu