Baza wiedzy

Oczyszczanie wody z ocieru szklanego w przetwórstwie szkła

Oczyszczanie wody z ocieru szklanego w przetwórstwie szkła
zoom

Technologia i urządzenia Rösler do oczyszczania wody przemysłowej posiadają wiele możliwości zastosowania w różnych dziedzinach przemysłu. Dzięki systemom umożliwiającym odseparowywanie wszystkich cząsteczek cięższych od wody, wirówki Rösler pracują z powodzeniem zarówno przy obróbce metali jak i w przetwórstwie szkła.

 

Zastosowanie wirówek Rösler przy obróbce szkła optymalizuję proces i zwiększa czystość wody wykorzystywanej do takich działań w środowisku mokrym jak np.:

 

  • szlifowanie,
  • polerowanie,
  • fazowanie krawędzi,
  • cięcie,
  • wiercenie.

 

Wirówki stosuję w celu oczyszczania wody lub mieszanki wody z chłodziwem z wyprodukowanych w trakcie procesu drobinek szkła.

 

W standardowych systemach ocier szklany osiada na dnie zbiorników przy urządzeniach służących np. do szlifowania krawędzi. Wymaga to przestojów między eksploatacyjnych, w celu ich oczyszczenia z nagromadzonych drobinek szkła. Jest to bardzo uciążliwy proces, w trakcie trwania, którego urządzenia muszą być zatrzymane.

 

Usuwanie zabitego ocieru szklanego jest czasochłonne i generuję straty, ponieważ maszyny w tym czasie nie pracują.

 

Istotą wykorzystania wirówek Rösler do oczyszczania wody z ocieru szklanego jest separacja w systemie ciągłym. Mieszanka cieczy z drobinkami szkła podawana jest do urządzenia, gdzie dzięki sile odśrodkowej odseparowywane są mikroelementy w rozmiarze od 2 μm.

 

Proces może być półautomatyczny, gdzie usuwanie ocieru szklanego ze zbiornika osadczego wirówki odbywa się manualnie lub w pełni zautomatyzowany, gdzie cały proces opróżniania nagromadzonego ocieru szklanego przebiega automatycznie. O zastosowaniu pół - lub automatycznego systemu decyduję oczekiwana wydajność maszyn i ilość kilogramów produkowanego ocieru szklanego w skali dnia.

Wstecz

Zadzwoń Wyślij e-mail trasa dojazdu