Środki technologiczne

Wybierz kategorię

Tarcze sizalowe, koła polerskie bawełniane

Zapytaj o ten produkt

Tarcze polerskie i koła polerskie - bawełniane, sizalowe, impregnowane żywicą w 4 twardościach

 

Lea Manufacturing jest najlepszym w Wielkiej Brytanii producentem materiałów polerskich. Celem firmy jest nieustanne opracowywanie koncepcji, które zapewniają znaczący postęp i poprawę wydajności. Jako innowatorzy i twórcy skutecznych rozwiązań w zakresie procesów polerowania mechanicznego firma Lea stale rozwija i dostosowuje produkty, aby sprostać zmieniającym się potrzebom klientów i nowym technologiom. Dzięki łączeniu własnych możliwości produkcyjnych ze strategicznymi partnerami - 3M, Hermes, SHL — firma Lea oferuje bezkonkurencyjną gamę produktów. Lea to wysoka jakość i wydajność, poparta zaawansowaną technologią i wieloletnim doświadczeniem.

 

Firma powstała w 1955 roku z inicjatywy Franka Andersona i specjalizowała się w produkcji oraz dostawie past polerskich wraz z powiązanymi produktami do wykańczania metali. W 1973 roku firma stała się liderem na rynku brytyjskim i z powodzeniem utrzymuje swoją pozycję do chwili obecnej. Lea Manufacturing poszerzyła swój asortyment produktów oraz rynki geograficzne. Obecnie swoje produkty sprzedaje w Europie, na Dalekim Wschodzie, w Afryce, na Bliskim Wschodzie i Australii. Sprzedaż prowadzona jest przez wykwalifikowany technicznie zespół sprzedaży. Siedziba główna wraz z zakładem produkcyjnym i zakładami badawczo-rozwojowymi znajduje się w Buxton, Derbyshire oraz w Bilston. Wiedza i zrozumienie to podstawy działalności firmy Lea.

 

 

Jak dobrać odpowiednią tarczę polerską ?

 

Pierwszym krokiem w doborze odpowiedniej tarcze polerskie jest zaznajomienie się ze specyfikacją techniczną urządzenia, którym będzie wykonywana obróbka. Tarcza polerska, koło polerskie należy dopasować odpowiednim kształtem jak i wielkością do posiadanego urządzenia. Każda polerka ma określony rozmiar trzpienia, pod który dobiera się tarczę o odpowiedniej średnicy wewnętrznej i zewnętrznej. Następnie należy dopasować tarczę według prędkości pracy. W tym celu powinno stosować się do oznaczeń widniejących na tarczy oraz prędkości maksymalnej polerki. Na końcu należy uwzględnić materiał tarczy, który zostanie użyty w obróbce. Zatem zanim rozpoczniemy pracę, konieczne jest określenie, co dokładnie będziemy polerować oraz jaki efekt chcemy uzyskać.

 

 

Rodzaje tarcz polerskich, kół polerskich

 

Chcąc uzyskać wygładzoną powierzchnię większości metali, zwykle sięga się po tarcze wykonane z filcu oraz tarcze bawełniane. Dostępnych jest kilka rodzajów tarcz, kół polerskich takich jak tarcza wentylowana, tarcza impregnowana, tracze sizalowe itd. Do polerowania stali nierdzewnej, chromu lub metali nieżelaznych i ich stopów wykorzystuje się tarcze filcowe. Natomiast tarcze bawełniane mają zastosowanie przypadku stali nierdzewnej, metali kolorowych oraz stali kwasoodpornej. Tarcze polerskie, tarcze bawełniane usuwają pozostałości past polerskich, smugi i zanieczyszczenia powstałe na etapie poprzednich procesów obróbczych. Zastosowanie tego typu tarcz pozwala na uzyskanie efektu lustra.

 

Tarczą bawełnianą o średniej gęstości, większej skuteczności i żywotności jest tarcza wentylowana. Tarcza wentylowana dzięki swej konstrukcji nie podgrzewa detali oraz pozwala na utrzymanie odpowiednio niskiej temperatury narzędzia. Tarcza wentylowana posiada dobrą higroskopijność i jest odpowiednia zarówno do metali żelaznych jak i nieżelaznych.

 

Do wstępnego polerowania stali, aluminium czy mosiądzu oraz przygotowania powierzchni pod chrom odpowiednie są tarcze sizalowe. Konstrukcja tarcze sizalowe składa się ze zszytych krążków maty sizalowej i bawełny. Tarcze sizalowe to odpowiednie narzędzie przeznaczone do prac przy dużych obciążeniach. Natomiast do usuwania niewielkich ilości materiału idealnie sprawdzi się najmniejsza cylindrycznie z tarcze polerskie - tarcza impregnowana. Tarcza impregnowana dedykowana jest do wielu powierzchni takich jak aluminium, mosiądz, srebro, złoto, twardy plastik itp.

 

Aby osiągnąć idealny efekt, do polerowania należy wykorzystać również odpowiednią pastę polerską, która pozwala dokładnie wygładzić daną powierzchnię.

Zobacz więcej

Zadzwoń Wyślij e-mail trasa dojazdu