Środki technologiczne

Wybierz kategorię

Pasta polerska do kompozytów

  Zapytaj o ten produkt

  Oferujemy pasty polerskie serii MARINE, do polerowania elementów wymagających nadania różnych stopni połysku.

  Produkt z przeznaczeniem głównym do powierzchni kompozytowych, żelkotowych, laminatów, konglomeratów.

  Pasta wykorzystywana w branżach: 

   

  • Wyposażenie łazienkowe: produkcja wanien, brodzików, umywalek.
  • Produkcja jachtów wysokiej klasy, produkcja łodzi oraz polerowanie jachtów
  • Produkcja kajaków, sprzętu wodnego.
  • Produkcja form i wyrobów.
  • Produkcja karoserii, kabin, owiewek, zbiorników, prototypów.
  • Produkcja parapetów.
  • Produkcja wazonów.
  • Produkcja sztukaterii.

   

   

  Pasty polerskie używane są głównie do usunięcia skaz eksploatacyjnych, takich jak rysy czy zadrapania, jak również śladów powstałych przy ich usuwaniu papierem ściernym. Zanim jednak rozpocznie się prace polerskie należy określić oczekiwany efekt końcowy. Po inną pastę polerską należy sięgnąć, chociażby przy wykańczaniu powierzchni burty jachtu wykonanej z twardego żelkotu. Aby odpowiednio dobrać pastę polerską, najpierw należy określić twardość podłoża, określić sposób usunięcia defektów oraz uwzględnić zastosowane odpowiednie papiery ścierne. Analiza twardości i sposób przygotowania powinny sprawić, że decyzja co do konkretnej pasty polerskiej będzie jednoznaczna. Przy dokonywaniu wyboru warto sugerować się prostą zasadą, mówiącą o tym, że delikatne preparaty zastosowane na żelkocie mogą nie przynieść wystarczającego efektu, a agresywnych past nie należy stosować na miękkie lakiery.

   

   

  Żelkoty to elastyczne polimery, które mogą być natryskiwane lub nakładane ręcznie na materiały kompozytowe. Celem stosowania żelkotu jest zabezpieczenie powierzchni produktu i nadanie mu odpowiedniego koloru, jednocześnie maskując wzór laminatu. Trwała powłoka z żelkotu jest odporna na działanie niesprzyjających czynników atmosferycznych oraz słońca (promieniowanie UV) i chroni przed działaniem czynników mechanicznych. Również zabezpiecza powierzchnię przed penetracją wody. Oprócz zalet ochronnych żelkot jest tym, co nadaje przedmiotom estetyczny wygląd — podkreśla jego atrakcyjność i praktyczność oraz nadaje wysoką jakość wykończenia. Żelkot to nic innego jak żywica poliestrowa zmieszana z odpowiednimi wypełniaczami oraz pigmentami. Zastosowane w produkcie wypełniacze, pigmenty czy przyspieszacze są rzetelnie dobierane, a następnie starannie opracowywane. Jakość produktu jest niezwykle ważna. To na jakości ciąży odpowiedzialność związana z trwałością powierzchni, a w konsekwencji — zadowolenie klientów. Żelkot wiernie odwzorowuje powierzchnię formy tworząc konstrukcję laminatu. Produkty zwykle powstają z wcześniej przygotowanych form, których jakość determinuje ostateczną jakość powierzchni detali.

   

  Proces produkcyjny detali żelkotowych wymaga szlifowania, a następnie polerowania. Pasta polerska do żelkotów i materiałów kompozytowych serii Marine pozwala na uzyskanie lśniącej powierzchni detali. Duża gama gradacji pasty MARINE gwarantuje zadowalające rezultaty.

   

   

  Pasty MARINE idealnie sprawdzą się przy usuwaniu wszelkich zarysowań i innych defektów już w pierwszym kroku korekty. Oferowane pasty zapewniają wysoki połysk i idealnie gładką powierzchnię. Pasta z przeznaczeniem dla przemysłu stoczniowego i produkcyjnego.

   

  Dostępne gradacje pasty MARINE:

   

  • P800
  • P1000
  • P1500
  • P2000
  • P3000

   

  Opakowania:  25kg lub 1,4kg

   

  Zapraszamy do kontaktu, w celu zaprezentowania pasty polerskiej Marine.

  Zobacz więcej

  Zadzwoń Wyślij e-mail trasa dojazdu