Automatyzacja

 

Centra obróbcze CNC, systemy zrobotyzowane — automatyzacja obróbki powierzchniowej

 

 

W ofercie firmy L.M. ZALEWSKI znajdziecie Państwo solidne i niezawodne maszyny do procesów obróbki powierzchniowej. Specjalizujemy się w doradztwie przemysłowym oraz imporcie urządzeń i środków technologicznych najwyższej jakości.

 

Współpracujemy z liderami w branży obróbki powierzchniowej. Nasi partnerzy biznesowi to renomowane firmy z wieloletnim doświadczeniem o ugruntowanej pozycji na rynku. Rozpoczęcie współpracy z naszą firmą wiążę się z bezterminowym i bezpłatnym uzyskaniem wsparcia technicznego i merytorycznego przy procesach obróbki powierzchniowej. Oferujemy rozwiązania technologiczne, skupiając się przede wszystkim na zagadnieniach gratowania, szlifowania i polerowania elementów. Służymy pełnym doradztwem technologicznym, a także niejednokrotnie wykonujemy testy obróbki detali. Ponadto, w naszej ofercie posiadamy i proponujemy rozwiązania technologiczne dla firm produkcyjnych w zakresie automatyzacji i robotyzacji produkcji.

 

Stanowiska zrobotyzowane znalazły swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, jak chociażby w przemyśle zbrojeniowym, gdzie roboty pracują przy szlifowaniu luf broni palnej, zamków pistoletów itp. Automatyzacja produkcji to idealny wybór w przypadku obróbka odlewów, polerowanie form, gratowania zewnętrznych i wewnętrznych krawędzi blach oraz szczotkowania blach w produkcji wielkoseryjnej. Przy szlifowanie robotem, zatępianie krawędzi robotem nie należy zapominać o filtrowanie powietrza. Przy obróbce stali odpowiednio sprawdzi się suche filtrowanie powietrza, natomiast filtrowanie powietrza systemem na mokro dedykowane jest przy pracy z pyłem aluminiowym.

 

 

Automatyzacja obróbki detali — Twoja inwestycja w rozwój firmy!

 

Automatyzacja obróbki powierzchniowej, automatyzacja obróbki detali to kierunki, w których zmierzają współczesne przedsiębiorstwa produkcyjne. Automatyka przemysłowego polerowania i szlifowania pozwala uzyskać maksimum wydajności i wpływa na poprawę konkurencyjności. Automatyzacja procesów szlifowania, automatyzacja procesów polerowania, automatyczne polerowanie form może zostać jeszcze bardziej zautomatyzowana dzięki wykorzystaniu zrobotyzowana cela do obróbki odlewów (robot szlifujący, robot polerujący, automaty polerskie).

 

Szlifowanie robotem, zatępianie krawędzi robotem to przede wszystkim wygodne rozwiązanie z uwagi, że robot z łatwością potrafi dostać się do trudno dostępnych miejsc, co likwiduje problem obróbki detali o nieregularnym kształcie. Zatępianie krawędzi robotem, szlifowanie robotem daje możliwość obróbka odlewów — zarówno małych jak i dużych. W zależności od indywidualnych wymagań firma może poddawać maszynę nieograniczonym modyfikacjom, tak aby jej praca przynosiła oczekiwane rezultaty. Roboty CNC charakteryzują się również dużą elastycznością. Szlifowanie robotem, zatępianie krawędzi robotem jest procesem zautomatyzowanym, co w ogromnej mierze wpływa na szybkość wykonania detalu. Jest to równoznaczne ze zwiększeniem mocy produkcyjnej zakładu.

 

Obrabiarki NC i te bardziej zaawansowane ze sterowaniem komputerowym (obrabiarki CNC, maszyny CNC) obecnie nie mają sobie równych. Maszyny CNC, obrabiarki CNC są oparte na układzie sterowania numerycznego oraz wyposażone w specjalny mikrokomputer. Odpowiada on za programowanie maszyny, w zależności od wykonywanego rodzaju produkcji. Praca urządzenia polega na skoordynowaniu wszystkich etapów, począwszy od projektowania wspomaganego komputerowo, przez zmianę projektu w plan sterowania maszyny, a w etapie końcowym właściwe wykonanie komend. Maszyny CNC, obrabiarki CNC dzięki wysoce zaawansowanej technologii są w stanie wspierać cały proces produkcyjny w zakładzie (obróbka odlewów, polerowanie form).

 

Zastosowanie automaty polerskie, systemy zrobotyzowane, zrobotyzowane gniazda obróbcze, centra obróbcze pozwala na odsunięcie pracowników od strefy działania czynników szkodliwych zagrażających zdrowiu, takich jak hałas, trujące opary, wysokie temperatury. Stanowisko robot szlifujący, robot polerujący składa się jedynie z robota przemysłowego, maszyny szlifującej/polerującej i systemu, którego zadaniem jest doprowadzenie do przestrzeni roboczej robota przedmiotu przeznaczonego do obróbki w konkretnej, powtarzalnej orientacji przestrzennej. Systemy zrobotyzowane, centra obróbcze w znacznej mierze wyposażone są w robot szlifujący, robot polerujący, automaty polerskie. Cały proces obróbki realizowany jest poprzez głowice obrotowe i trzpienie robocze, zamontowane wewnątrz zrobotyzowane gniazda obróbcze.

 

Obecnie w celu ciągłego dążenia do automatyzacja obróbki powierzchniowej i robotyzacji produkcji powszechnym staje się integracja robota z obrabiarką (zrobotyzowana cela do obróbki odlewów). Bez wprowadzenia zrobotyzowane gniazda obróbcze, zrobotyzowana cela do obróbki odlewów, centra obróbcze, systemy zrobotyzowane przedsiębiorstwo będzie musiało mierzyć się z bardziej konkurencyjnym rynkiem i trudniej będzie sprostać, chociażby rosnącym wymaganiom jakościowym przy większej presji cenowej.

 

Automatyka przemysłowego polerowania i szlifowania zapewnia większą wydajność dzięki szybszemu przygotowaniu maszyny do pracy, krótszym cyklom produkcyjnym, mniejszej ilości odpadów, braków produkcyjnych oraz wyraźnie większej elastyczności produkcji. Ponadto zamiana ręcznej obróbki na automatyzacja obróbki detali, automatyzacja obróbki powierzchniowej sprzyja szybszemu wykańczaniu elementów w porównaniu do czasu pracy manualnej. Co więcej, w automatyzacja procesów polerowania, automatyzacja procesów szlifowania występuje o wiele mniejsze prawdopodobieństwo popełnienia błędów w procesie produkcyjnym. Obecnie najbardziej typowym zadaniem wykonywanym przez automatyczne maszyny jest załadunek elementów i ich wyładunek po skończonym procesie obróbczym. Automatyzacja procesów polerowania, automatyzacja procesów szlifowania wpływa na obniżenie czasu wykończenia jednego detalu o 20%!

 

Automatyzacja obróbki powierzchniowej, automatyzacja obróbki detali wprawdzie wymaga większego nakładu finansowego, jednakże inwestycja zwraca się już w niecałe dwa lata, w wyniku wysokiej wydajności pracy. Ponadto, zautomatyzowane zmiany pozwalają obniżyć jednostkowe koszty produkcji przy zachowaniu wysokiej powtarzalności i jakości produkcji. Automatyka przemysłowego polerowania i szlifowania zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa, który coraz częściej nie wymaga już stosowania specjalnych osłon itp.

 

Jeżeli zależy Ci na jakości i trwałości maszyn w Twojej firmie oraz tym, żeby nie martwić się o ich bezpieczne i bezawaryjne funkcjonowanie – to dobrze trafiłeś. Skontaktuj się z nami, a my dołożymy wszelkich starań, aby dobrać urządzenia dopasowane do Twoich wymagań.

Zadzwoń Wyślij e-mail trasa dojazdu