Środki technologiczne

Wybierz kategorię

Pasta polerska do kompozytów, żelkotu, laminatów poliestrowo-szklanych

    Pasta polerska serii MARINE - do obróbki żelkotu stosowanego przy produkcji jachtów, sprzętu wodnego w postaci kajaków i rowerów wodnych. Doskonale sprawdza się przy obróbce wanien, brodzików, umywalek z laminatów poliestrowo-szklanych oraz elementów kompozytowych.
    Zapytaj o ten produkt

    Oferujemy pasty polerskie serii MARINE, do polerowania elementów wymagających nadania różnych stopni połysku.

    Produkt z przeznaczeniem głównym do powierzchni kompozytowych, żelkotowych, laminatów, konglomeratów.

    Pasta wykorzystywana w branżach: 

     

    • Wyposażenie łazienkowe: produkcja wanien, brodzików, umywalek.
    • Produkcja jachtów wysokiej klasy, produkcja łodzi oraz polerowanie jachtów
    • Produkcja kajaków, sprzętu wodnego.
    • Produkcja form i wyrobów.
    • Produkcja karoserii, kabin, owiewek, zbiorników, prototypów.
    • Produkcja parapetów.
    • Produkcja wazonów.
    • Produkcja sztukaterii.

     

     

    Pasty polerskie używane są głównie do usunięcia skaz eksploatacyjnych, takich jak rysy czy zadrapania, jak również usuwanie starych powłok lakierniczych. Zanim jednak rozpocznie się prace polerskie należy określić oczekiwany efekt końcowy. Po inną pastę polerską należy sięgnąć, chociażby przy polerowanie jachtów o powierzchni wykonanej z twardego żelkotu. Aby odpowiednio dobrać środki polerskie, najpierw należy określić twardość podłoża. Usuwanie defektów czy usuwanie starych powłok lakierniczych wymaga doboru metody, a następnie papieru ściernego. Analiza twardości i sposób przygotowania powinny sprawić, że decyzja co do konkretnej pasty polerskiej (pasty polerskie do laminatów) będzie jednoznaczna. Przy dokonywaniu wyboru warto sugerować się prostą zasadą, mówiącą o tym, że delikatne preparaty zastosowane do polerowanie żelkotu, polerowanie laminatów, polerowanie kompozytów mogą nie przynieść wystarczającego efektu, a agresywnych past nie należy stosować na miękkie lakiery.

     

     

    Żelkoty to elastyczne polimery, które mogą być natryskiwane lub nakładane ręcznie na materiały kompozytowe. Celem stosowania żelkotu jest zabezpieczenie powierzchni produktu i nadanie mu odpowiedniego koloru, jednocześnie maskując wzór laminatu. Trwała powłoka z żelkotu jest odporna na działanie niesprzyjających czynników atmosferycznych oraz słońca (promieniowanie UV) i chroni przed działaniem czynników mechanicznych. Również zabezpiecza powierzchnię przed penetracją wody. Oprócz zalet ochronnych żelkot jest tym, co nadaje przedmiotom estetyczny wygląd — podkreśla jego atrakcyjność i praktyczność oraz nadaje wysoką jakość wykończenia. Żelkot to nic innego jak żywica poliestrowa zmieszana z odpowiednimi wypełniaczami oraz pigmentami. Zastosowane w produkcie wypełniacze, pigmenty czy przyspieszacze są rzetelnie dobierane, a następnie starannie opracowywane. Jakość produktu jest niezwykle ważna. To na jakości ciąży odpowiedzialność związana z trwałością powierzchni, a w konsekwencji — zadowolenie klientów. Żelkot wiernie odwzorowuje powierzchnię formy, tworząc konstrukcję laminatu. Produkty zwykle powstają z wcześniej przygotowanych form, których jakość determinuje ostateczną jakość powierzchni detali.

     

    Żelkoty różnią się odpornością i właściwościami, dlatego też przy polerowanie żelkotu, polerowanie laminatów, polerowanie kompozytów należy pamiętać o doborze odpowiedniej pasty polerskie do laminatów oraz gąbki polerskiej. Dobrze przeprowadzony dobór produktów stosownie zabezpieczy powierzchnię przed czynnikami zewnętrznymi, przedłuży jej trwałość i nada połysk. Posługiwanie się nieodpowiednim preparatem do polerowanie żelkotu, polerowanie laminatów, polerowanie kompozytów wiąże się z pewnymi konsekwencjami. Najczęściej popełniane błędy wynikają z niedoczytania karty produktów, niezastosowania się do poleceń producenta, co może spowodować przegrzanie powierzchni obrabianej i jej uszkodzenie.

     

    Proces produkcyjny detali żelkotowych wymaga szlifowania, a następnie polerowania. Pasta polerska do żelkotów, pasty polerskie do laminatów i materiałów kompozytowych serii Marine pozwala na uzyskanie lśniącej powierzchni detali. Duża gama gradacji pasty MARINE gwarantuje zadowalające rezultaty.

     

    Kolejnym materiałem, który wymaga polerowania, również powtórnego w celach renowacyjnych jest konglomerat. Wytwarza się go z kamienia, a następnie miesza się go z innymi składnikami takimi jak resztki luster, szkło, ceramika. Aby pozbyć się uszkodzeń i rys należy zastosować dedykowane środki polerskie do konglomeratu. Odpowiednio dobrane środki polerskie do polerowania konglomeratu profesjonalnie zadbają o stan i wygląd elementów wykonanych z tego tworzywa. Pasta do polerowania konglomeratu pozwala pozbyć się wszelkich zarysowań, niedociągnięć i uszczerbków na długi czas oraz cieszyć się idealnie wypolerowaną powierzchnią. Przy pracach renowacyjnych należy pamiętać o przygotowaniu powierzchni (usuwanie starych powłok lakierniczych) pod jej odświeżanie. 

     

     

    Pasty MARINE idealnie sprawdzą się przy usuwaniu wszelkich zarysowań i innych defektów już w pierwszym kroku korekty. Oferowane pasty zapewniają wysoki połysk i idealnie gładką powierzchnię. Pasta z przeznaczeniem dla przemysłu stoczniowego (np. polerowanie jachtów) i produkcyjnego.

     

     

    Zapraszamy do kontaktu, w celu zaprezentowania pasty polerskiej Marine.

    Zobacz więcej

    Zadzwoń Wyślij e-mail trasa dojazdu