Maszyny

Wybierz kategorię

Półautomatyczne 2 i 3-fazowe wirówki Rosler RZ 120 M

    Zapytaj o ten produkt

    Przemysł lakierniczy, lakierowanie na mokro

    Branżą, w której technologia zamkniętego obiegu wody Rösler wpisała się na stałe, jest przemysł lakierniczy. Proces natryskowego lakierowania powierzchni (lakierowanie na mokro) często wykorzystuję tzw. kurtyny wodne, których celem jest absorbowanie drobinek farby. Podciśnienie jakie tworzy opadająca woda powoduję, że cząsteczki farby osiadają na spływającej wodzie. Działanie wirówek 2-fazowych serii RZ-120 polega na doprowadzaniu wody zanieczyszczonej farbą bezpośrednio na obracający się z dużą prędkością bęben wirówki.

     

    Cząsteczki farby cięższe od wody, dzięki dużej sile odśrodkowej osiadają na ściankach kosza szlamowego. Czysta woda poprzez zbiornik buforowy doprowadzana jest  pompą do kabiny lakierniczej. Oczyszczanie wody polakierniczej może odbywać się mechaniczne, bez wykorzystania środków flokujących. W ten sposób uzyskamy wodę oczyszczoną z drobinek farby, jednak zabarwioną pigmentem w zależności od stosowanych lakierów. Możliwe jest również oczyszczanie chemiczne, dzięki dozowaniu środków technologicznych Rosler - flokulantów bezpośrednio do wirówki. W ten sposób uzyskamy przejrzyście czystą wodę. 

     

     

    Zalety wykorzystania wirówki Rosler do czyszczenia wody polakierniczej:

    • redukcja kosztów związanych z wykorzystaniem środków chemiecznych (oczyszczanie mechaniczne),
    • redukcja kosztów związanych z obsługa i serwisowaniem pras filtracyjnych,
    • 1 wirówka serii RZ-120 może obsłużyć kilka kabin lakierniczych na raz,
    • urządzenie jest mobilne i proste w obsłudze.

     

     

    Przetwórstwo szkła, obróbka szkła, szlifowanie, polerowanie, cięcie szkła

    Innym częstym zastosowaniem mobilnych wirówek serii RZ-120 jest przemysł przetwórstwa szkła. Obróbka szkła (szlifowanie, polerowanie, cięcie) odbywa się na mokro przy pomocy diamentowych tarcz ściernych. Tarcze szlifując zbierają materiał z powierzchni, który następnie odprowadzany jest do zbiorników sedymentacyjnych. W zbiornikach szkło kawali się, osiada na dnie tworząc bardzo twardą i zbitą strukturę. W celu oczyszczenia takich zbiorników należy zatrzymać cały proces obróbki. Usunięcie nagromadzonego szkła z dna zbiorników jest bardzo trudne i czasochłonne. Dodatkowym negatywnym aspektem są zawracające do maszyn szlifierskich drobinki szkła wraz z wodą chłodzącą tarcze. Ocier szklany w tej postaci zwiększa zużycie systemu, tarcz szlifierkich, przewodów, a także pozostawia ślady na powierzchni szkła.

     

    Dzięki zastosowaniu wirówki Rösler do szkła i ceramiki jest ciągłe i prawie bezobsługowe oczyszczanie wody z drobinek szkła. Woda doprowadzana do urządzenia jest wzburzona mieszalnikiem elektrycznym, dzięki czemu podawany roztwór jest bogaty w ocier szklany. Opróżnianie kosza szlamowego jest proste i może odbywać się wedle ustalonego harmonogramu zmianowego.

     

    Zalety wykorzystania wirówki Rösler w przetwórstwie szkła:

    • oczyszczanie wody chłodzącej w systemie ciągłym,
    • brak drobinek szkła w wodzie chłodządzej,
    • brak konieczności zatrzymywania procesu i czyszczenia zbiorników osadczych,
    • prosta prawie bezobsługowa eksploatacja urządzenia,
    • mobilność i możliwość obsługi kilku systemów szlifierskich na raz,
    • automatyzacja procesu czyszczenia wody z drobinek szkła,
    • bezpieczna i prosta obsługa.

    Separacja (3-fazowa) - fazy stałej od płynnej oraz odzysk olejów

    Systemy wirówek półautomatycznych Rösler serii RZ-120 umożliwają również separację 3-fazową, tj. oddzielanie odpadów stałych od płynnych oraz płynnych od płynnych (ciała stałe / woda / oleje).

     

    Poniżej film przedstawiający funkcjonowanie wirówki RZ-120 3-fazowej.

     

    Zobacz więcej

    Zadzwoń Wyślij e-mail trasa dojazdu