Maszyny

Wybierz kategorię

Krawędziarki, gratowarki do blach

Zapytaj o ten produkt

Obróbka krawędzi

 

Technologia obróbki krawędzi odnosi się do wygładzania, tępienia ostrych krawędzi oraz niwelowania zadziorów i nierówności powstałych w następstwie procesów obróbczych. Niewygładzone nierówności mogą stanowić utrudnienie w kolejnych etapach procesów technologicznych lub wpływać na niemożność dopasowania elementów do siebie. Pozbycie się zadziorów jest zarówno konieczne ze względów technologicznych oraz eksploatacyjnych, jak i również odnosi się do kwestii bezpieczeństwa użytkowania maszyn i urządzeń. Gratowanie ma zatem istotne znaczenie w całym procesie obróbczym. 

 

Gratowarki, krawędziarki zapewniają efektywne, czyste i bezpieczne gratowanie materiałów żelaznych i nieżelaznych jak np. aluminium, stal nierdzewna, stal miękka, mosiądz, miedź itp. Proces obróbczy odbywa się z dbałością o każdy detal oraz odpowiada za jakość wykonania. Posiadanie maszyny do gratowania sprzyja oszczędności czasu pracy, co zostaje osiągnięte poprzez jednoczesne gratowanie dwóch stron metalu.  

 

Wśród oferowanych maszyn znajdą Państwo urządzenia z regulowaną prędkością przenośnika taśmowego oraz możliwością jego nachylenia do 30 stopni; jak i maszyny o dwóch głowicach.

 

Gratowanie metalu to nieodłączny proces obróbczy, który decyduje o ostatecznym kształcie i powierzchni detalu. Usunięcie zadziorów to nieodłączny etap do wejścia w kolejną fazę operacji technologicznych lub dopasowania elementów do siebie.

 

Skontaktuj się z nami, a pomożemy dobrać urządzenia dopasowane do wymagań produkcyjnych. 

Zobacz więcej

Zadzwoń Wyślij e-mail trasa dojazdu